Aktualności

1 mln w sprzęcie dla ukraińskich szpitali

Zobacz galerię

Fundacja ZARYS zorganizowała szósty transport produktów medycznych do ukraińskich szpitali. Asortyment był przygotowywany w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. 

65 palet z produktami o wartości ponad mln zł

Fundacja ZARYS zorganizowała szósty już transport środków medycznych dla Ukrainy, który składał się z 65 palet z produktami o wartości ponad miliona złotych. Pomoc została skierowana, podobnie jak to miało miejsce poprzednio, do ukraińskich szpitali. Fundacja przekazała produkty z kategorii jednorazowego sprzętu medycznego w tym: strzykawki, igły iniekcyjne, kaniule dożylne, rękawice oraz wiele materiałów opatrunkowych. Zakupione i wysłane zostały także sprzęty niezbędne do rehabilitacji, między innymi wózki inwalidzkie, balkoniki, ortezy, stabilizatory stawów, gorsety czy kołnierze stabilizujące.

We współpracy z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy

Fundacja ZARYS od ponad pół roku aktywnie działa na rzecz pomocy Ukrainie. W tym czasie udało nam się zorganizować transporty humanitarne ze środkami medycznymi o wartości ponad dwóch i pół miliona złotych. Wszystkie realizowane przez nas konwoje humanitarne organizowane są przy konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, dlatego widzimy jak z każdym kolejnym transportem zmienia się również zapotrzebowanie ukraińskich szpitali. – prezes Fundacji ZARYS, Paulina Roterman.

Dwa tiry pełne środków medycznych

Zorganizowany przez Fundację ZARYS wrześniowy konwój humanitarny składał się z dwóch, w pełni załadowanych wyrobami medycznymi, samochodów ciężarowych z naczepami. Głównym fundatorem tego transportu była firma ZARYS, która wypełniła powierzchnię jednego z tirów ponad trzydziestoma paletami. Wartość darowizny przekroczyła 790 tysięcy złotych. ZARYS pokrył również wszelkie koszty związane z logistyką.

Dziękujemy DARCZYŃCOM!

Reszta ładunku została sfinansowana ze środków zebranych przez Fundację ZARYS, czyli w dużej mierze z datków od osób prywatnych, a także darowizn od przedsiębiorstw polskich oraz zagranicznych. Wrześniowy transport nie byłyby możliwy bez wsparcia widzów kanału Historia Realna na YouTube. Dzięki współpracy Piotra Zychowicza z Fundacją ZARYS, udało się pozyskać środki finansowe w wysokości bliskiej 60 tysięcy złotych.

Największe podziękowania należą się widzom Historii Realnej. Razem zebraliśmy prawie 60 000 złotych na pomoc medyczną dla Ukrainy. Super! – Piotr Zychowicz.

Do organizacji transportu przyczynili się także: pracownicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, firma Sidnet oraz Fundacja Górnika Zabrze.


Galeria zdjęć