Aktualności

318 tys. zł na środki medyczne dla ukraińskich szpitali

Marcin Meller postanowił udzielić wsparcia wybranej przez siebie fundacji i pomóc jej w zbieraniu środków na zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich szpitali. Dziennikarz czynnie zaangażował się w działania Fundacji ZARYS.

Europejscy darczyńcy 

Na specjalnie utworzone subkonto darczyńcy z całej Europy przekazywali datki. Pojawiły się wpłaty nie tylko z Polski, ale również Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Islandii, Turcji oraz Niemiec. Celem było uzyskanie minimum 200 tysięcy złotych, jednak ku zdziwieniu samego inicjatora zbiórki, udało się zebrać o ponad sto tysięcy więcej. Meller w niespełna tydzień zgromadził na swoim subkoncie niemalże ćwierć miliona złotych.

318 tysięcy złotych na środki medyczne

Dziennikarz wspólnie z darczyńcami zebrał 318 tysięcy złotych. Zgromadzone pieniądze zostały wykorzystane na zakup środków medycznych: skalpeli, igieł, szwów chirurgicznych, kaniuli, strzykawek, asortymentu do drenażu ran, cewników, zestawów do odsysania pola operacyjnego, materiałów opatrunkowych, pasków do zamykania ran, resuscytatorów, rękawic diagnostycznych i chirurgicznych oraz innych elementów niezbędnego zaopatrzenia.

Trzeci transport z Fundacji ZARYS

To już trzeci wielkopowierzchniowy samochód ciężarowy z naczepą pełen środków medycznych, który Fundacja ZARYS wysyła do potrzebujących placówek w Ukrainie. Pierwsza dostawa bezpiecznie dotarła do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponował towar do placówek szpitalnych. Drugi transport był realizowany na początku tygodnia wspólnie z Fundacją Solidarności Międzynarodowej i został skierowany bezpośrednio do Lwowa.

Jestem głęboko wdzięczny moim obserwatorom na Facebooku i Instagramie, wszystkim, którzy wpłacali i udostępniali mój apel oraz oferowali pomoc rzeczową. To piękna siła – Marcin Meller.