Aktualności

Drugi transport produktów medycznych do Ukrainy wyruszył do Lwowa

Fundacja ZARYS wysyła kolejny transport produktów medycznych do Ukrainy. Dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców w niespełna tydzień udało się zebrać 220 tys. zł.

Fundacja ZARYS i darczyńcy

Fundacja ZARYS wysyła kolejny transport produktów medycznych do Ukrainy. Dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców w niespełna tydzień udało się zebrać 220 tys. zł.

Najbliższy transport będzie zawierać m.in. skalpele, igły, szwy chirurgiczne, kaniule, strzykawki, asortyment do drenażu ran, cewniki, zestawy do odsysania pola operacyjnego, materiały opatrunkowe, paski do zamykania ran, folie i serwety operacyjne, kompresy, resuscytatory, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne, maski chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne, gotowe zestawy operacyjne, obłożenia pola operacyjnego. W sumie ponad 80 000 sztuk, 33 palety – tir pełen towaru.

#pomocdlaUkrainy

Transport realizowany wspólnie z Fundacją Solidarności Międzynarodowej wyruszy w poniedziałek (14 marca 2022 r.) i będzie kierować się do Lwowa.

Sytuacja w ukraińskich szpitalach jest obecnie bardzo ciężka. Praca pod presją ostrzału wymaga reorganizacji placówek. Liczba rannych wzrasta każdego dnia, a to przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na środki medyczne. Analizując listy z towarami, które wysyłamy do Ukrainy, łatwo zauważyć, że z każdym, kolejnym dniem wojny zawierają one coraz więcej środków przeznaczonych do wykonywania procedur chirurgicznych. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie. Wspólnie możemy więcej zdziałać – Paulina Roterman, Prezes Zarządu Fundacji ZARYS.