Aktualności

Największy transport jednorazowego sprzętu medycznego do walki Covid-19

Zobacz galerię

ZARYS zainicjował pierwszy w 2021 roku specjalny transport kolejowy z Chin do Europy z produktami wspomagającymi walkę z pandemią koronawirusa. To zarazem największe w historii polskiej służby zdrowia przedsięwzięcie tego typu. Sprzęt trafi do dyspozycji polskich szpitali oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Środki do walki z Covid - 19

W ostatnich tygodniach grudnia rozpoczęły się szczepienia przeciwko Covid-19, sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest jednak nadal poważna. ZARYS International Group od początku wybuchu pandemii, w odpowiedzi na potrzeby polskiego rynku medycznego dba o stałą dostępność środków zapewniających bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów.

Ogromne potrzeby rynku medycznego

W minionym, 2020 roku poprzez most powietrzny rozpostarty pomiędzy Chinami, a Polską spółka sprowadziła do kraju blisko 20 000 m³ towaru. ZARYS prowadzi produkcję w Polsce, jednak ze względu na niegasnące potrzeby rynku to nie wystarcza. Wspieranie się produkcją chińską jest konieczne dla zachowania nieprzerwanych łańcuchów dostaw i zapewnienia odpowiednich stanów magazynowych. Kolejny rok walki z pandemią zapowiada się dla nas równie intensywnie co poprzedni.

Największy transport jednorazowego sprzętu medycznego do walki Covid-19

Ładunek o wielkości ponad 4 tys. m³ został rozdzielony na dwa pociągi. Pierwszy z nich XIAN-MALA przewoził 20 platform kolejowych z kontenerami wypełnionymi produktami medycznymi, zwierał 1340 m³ towaru. Druga część, około 2750 m³, czyli 41 kontenerów dotarła do Polski pociągiem YIWU-MALA. Obie części transportu zostały przyjęte w Porcie Przeładunkowym Małaszewicze. Transport drogą kolejową z Chin zajmuje około 14 dni. 

Asortyment stanowiły środki ochrony indywidualnej, kombinezony ochronne, fartuchy chirurgiczne i wyroby medyczne takie jak m.in. igły iniekcyjne i strzykawki konieczne do przeprowadzenia szczepień ochronnych przeciwko Covid-19.

 


Galeria zdjęć