Aktualności

Sprzęt o wartości bliskiej pół miliona złotych trafił do polskich szpitali

Zobacz galerię

ZARYS przekazał do polskich szpitali 50 000 masek medycznych FFP2 i 50 000 fartuchów pełnobarierowych, jako bezpłatne wsparcie na rzecz walki z COVID-19. Darowizna o wartości bliskiej pół miliona złotych została rozdysponowana do 49 placówek szpitalnych. 

 

Pandemia koronawirusa dla firm z sektora sprzętu medycznego okazała się testem, który przebiega równolegle na wielu płaszczyznach. Priorytetem, od początku 2020 roku, było utrzymanie łańcucha dostaw gwarantującego szpitalom i służbom stały dostęp do podstawowych środków ochronnych personelu i pacjentów. ZARYS International Group z Zabrza korzystając z własnych linii produkcyjnych i dostaw lotniczych zapewniał stałą dostępność produktów najwyższej potrzeby – masek medycznych, fartuchów, kombinezonów, rękawic, pulsoksymetrów. 

 

#ZARYSpomaga

 

Walcząc o pozycję lidera rynku, można jednak zrobić coś więcej. Równolegle z działaniami biznesowymi realizujemy inicjatywę ZARYSpomaga. Podstawową ideą akcji jest kompleksowa, nieodpłatna pomoc w wyborze sprzętu medycznego w imieniu przedsiębiorców, którzy chcą wesprzeć polskie placówki szpitalne. W 2020 roku, dzięki hojności darczyńców do polskich szpitali i placówek medycznych trafiło prawie 2 000 000 sztuk sprzętu specjalistycznego zapewniającego bezpieczeństwo na pierwszej linii walki z pandemią.

 

Pół miliona złotych

 

Pomimo iż, za sprawą Narodowego Programu Szczepień, sytuacja wydaje się dążyć ku stabilizacji, pracownicy szpitali nadal potrzebują środków ochrony indywidualnej niezbędnych do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Przekazane przez ZARYS pełnobarierowe, wykonane z włókniny o wyższej gramaturze, fartuchy chirurgiczne charakteryzują się dobrą odpornością na przenikanie drobnoustrojów. Maski medyczne FFP2, to produkty o wyższej - na poziomie 94% - klasie filtracji. Pełna wartość darowizny, to blisko pół miliona złotych. Fartuchy i maski zostały rozdysponowane w czerwcu do 49 szpitali w różnych częściach Polski.

 

Partner logistyczny

 

Za skuteczne dostarczenie produktów do placówek szpitalnych odpowiedzialna była firma Geis Polska. Partner logistyczny zorganizował transport do 49 szpitali usytuowanych w różnych częściach Polski od Szczecina, przez Warszawę, po Dąbrowę Górniczą. Firma zrezygnowała z przyjęcia pełnej opłaty transportowej. Koszt przeprowadzenia całej operacji określono licząc symboliczną złotówkę od każdej lokalizacji.

 

Więcej informacji na www.zaryspomaga.pl

 


Galeria zdjęć