Aktualności

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w ZARYS International Group

Zobacz galerię

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził 1 lutego, ZARYS International Group. Zabrzańska spółka jest czołowym dostawcą sprzętu medycznego dla polskiej służby zdrowia.

Wyzwania niesione przez pandemię koronawirusa zwróciły uwagę na firmy z sektora medycznego. Rok 2020 dla wielu z nich był czasem próby. ZARYS International Group, firma z 30-letnim doświadczeniem z powodzeniem realizowała wszystkie postawione przed nią zadania.

Dostawy sprzętu medycznego do polskich szpitali

ZARYS od wiosny 2020 ściśle współpracował z polskimi szpitalami zapewniając stałe dostawy środków medycznych koniecznych do walki z Sars-CoV-2. W ciągu 2020 roku, jako jedni z niewielu w swojej branży, realizowaliśmy dostawy pochodzące z krajowej produkcji, a także poprzez most powietrzny rozpostarty pomiędzy Chinami a Polską. Sprowadzono w ten sposób blisko 20 tys. m³ środków ochrony indywidualnej, kombinezonów, rękawic, masek i fartuchów medycznych.  

Szczepienia ochronne przeciwko Covid - 19

Wynikiem ciągłego rozwoju i długiej obecności na rynku jest fakt, że ZARYS korzystając z proponowanego przez siebie asortymentu jest w stanie w 90% wyposażyć przykładową placówkę medyczną. Ta możliwość została w pełni wykorzystana podczas aranżowania pierwszego covidowego szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W grudniu firma zrealizowała dostawę strzykawek i igieł iniekcyjnych koniecznych do wykonania szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi.

Wizyta Premiera

Odwiedziny Premiera Mateusza Morawieckiego są dla nas ogromnym wyróżnieniem – powiedział Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS International Group – to potwierdzenie, że dobrze wywiązujemy się z powierzonych nam zadań. Satysfakcja jest tym większa, że wykonując codzienną pracę przyczyniamy się do zapewnienia ochrony pracownikom służby zdrowia, a na etapie szczepień także pacjentom.

Spotkanie odbyło się w nowo otwartym Centrum Logistycznym firmy, umiejscowionym w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Galeria zdjęć