Aktualności

ZARYS zapewni jednorazowy sprzęt medyczny do szczepień na Covid-19

Zobacz galerię

ZARYS zapewni sprzęt jednorazowy konieczny do wykonania szczepień przeciwko SARS-Cov-19. Strzykawki i igły za sprawą współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych trafią do hurtowni farmaceutycznych, a stamtąd do autoryzowanych punktów szczepień.

Szczepienia na koronawirusa 

Rozpoczęły się długo oczekiwane szczepienia na koronawirusa. Szczepienia w pierwszej kolejności obejmą osoby najbardziej narażone, czyli pracowników służby zdrowia, w tym personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych i stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz pracowników domów opieki społecznej. Kolejna grupa będzie mieć możliwość przyjęcia szczepionki w I kwartale 2021 r.

Dostawy strzykawek i igieł

ZARYS będzie aktywnie uczestniczył w procesie szczepień Polaków poprzez dostawy igieł, strzykawek, materiałów opatrunkowych i innego drobnego sprzętu niezbędnego do wykonania procedury. Jeszcze przed końcem roku z magazynów w Gliwicach wyjedzie kilka milionów igieł i strzykawek, a kolejne dostawy będą sukcesywnie realizowane w styczniu 2021 roku.

2020 - pandemiczny rok wyzwań! 

To zadanie, to nie jedyne w tym roku duże wyzwanie logistyczne dla firmy ZARYS. Od początku wybuchu pandemii zabrzańska spółka regularnie realizuje dostawy środków ochrony indywidualnej, kombinezonów ochronnych, masek antywirusowych i antybakteryjnych, masek tlenowych oraz innych sprzętów niezbędnych do zwiększenia bezpieczeństwa kadry medycznej i pacjentów. W listopadzie, w pełni wyposażyła powstający na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy.


Galeria zdjęć