Dla mediów

20.12.2016 r. Śląskie Hospicjum dla Dzieci z nietypowym wsparciem

W tym roku ZARYS International Group z Zabrza wspiera Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Firma razem z pracownikami wydała okolicznościowy kalendarz, który będzie dystrybuowany bezpłatnie do tych wszystkich, którzy zasilą konto bankowe Fundacji.

Pracownicy śląskiej firmy ZARYS International Group wpadli na nietypowy pomysł, aby wesprzeć działania Fundacji i zdecydowali się wydać okolicznościowy kalendarz, który będzie wysyłany do każdego, kto zechce kwotą minimum 25 zł zasilić konto Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

„Niezmiernie cieszy mnie fakt, że to właśnie nasi pracownicy w ten oryginalny sposób zaangażowali się w pomoc śląskim hospicjom. Mamy nadzieję wysłać jak najwięcej naszych kalendarzy, dzięki czemu na koncie Fundacji znajdzie się pokaźna suma na jej działania statutowe.” - mówi Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu ZARYS International Group.

 

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci zapewnia domową opiekę paliatywną dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, na terenie całego Śląska. Chore dziecko przebywa z rodzicami we własnym domu, a pracownicy hospicjum przyjeżdżają na wizyty. Decyzję o objęciu dziecka opieką przez hospicjum rodzice podejmują wspólnie z lekarzami. Oprócz specjalistycznej opieki nad dziećmi, Fundacja zapewnia również wsparcie psychologiczne dla rodziców, którzy będąc w ciąży dowiedzieli się o tym, że ich dziecko jest nieuleczalnie chore. Aby pomóc kolejnym maluchom, Fundacja chce uruchomić pierwszy w Polsce Dzienny Ośrodek dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci, w którym podopieczni będą mogli pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej spędzić kilka godzin dziennie.

 

„Oprócz oddolnej inicjatywy naszych pracowników firma ZARYS już od lat wspiera śląskie hospicja fundując im sprzęt medyczny i zaopatrując je w niezbędne jednorazowe produkty medyczne.” - dodaje Paweł Ossowski.

 

Pomoc Fundacji jest niezmiernie prosta. Wystarczy przelać minimum 25 zł na jej konto bankowe:
78 8435 0004 0000 0000 4620 0006, w tytule przelewu wpisując:
Darowizna na cele statutowe (ZARYS). A następnie przesłać potwierdzenie przelewu wraz z danymi do wysyłki na adres: pomagam@zarys.com.pl i czekać na kalendarz!

 

Więcej informacji na temat Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci można znaleźć pod adresem: http://www.shd.org.pl