Młodszy specjalista ds. handlu zagranicznego YellowSport

Aplikuj na stanowisko

Miejsce pracy: Zabrze

Twój zakres obowiązków

  • Analiza wybranych rynków zagranicznych pod kątem działalności konkurencji, oceny ryzyka i potencjału sprzedażowego
  • Sporządzanie zamówień zagranicznych
  • Budowa i aktualizacja bazy danych klientów
  • Nawiązywanie i utrzymywanie międzynarodowych kontaktów handlowych
  • Przygotowywanie ofert handlowych
  • Negocjowanie cen i warunków współpracy
  • Nadzór nad realizacją oraz optymalizacją zamówień
  • Współudział w nawiązywaniu współpracy z firmami spedycyjnymi i transportowymi - uzgodnienie kosztów transportu, znalezienie najlepszych możliwych rozwiązań oraz dopasowanie ich do warunków i wymagań firmy
  • Planowanie i organizacja dostaw i wysyłek importowych i eksportowych
  • Stałe monitorowanie postępów w transporcie np. bezpośrednie nadzorowanie ewentualnych opóźnień i przestojów na trasach
  • Minimalizowanie i optymalizacja kosztów transportowych
  • Przygotowanie dokumentów niezbędnych do realizacji wysyłek
  • Współpraca z agencjami celnymi w kwestii odpraw

Nasze wymagania

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku lub związane z handlem
  • Znajomość pakietu MS Office - w szczególności MS Excel
  • Znajomość języka angielskiego, poziom min. B2/C1
  • Wykształcenie średnie lub wyższe (mile widziane kierunki: techniczne, ekonomiczne, logistyczne)
  • Bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole
  • Doświadczenie w prowadzeniu rozmów biznesowych

Mile widziane

  • znajomość pracy w systemie ERP

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • pracę stacjonarną w godzinach 7:30-15:30
  • perspektywę rozwoju w rosnącej firmie o zasięgu globalnym
  • pakiet benefitów (m.in. opieka zdrowotna LUXMED, ubezpieczenie na życie NN, karta Multisport)
  • miłą atmosferę w pracy, a także niekorporacyjne relacje
  • sześciomiesięczny proces wdrożenia w firmie Zarys International Group Sp. z o.o, Sp.k w Zabrzu