Specjalista ds. rozwoju rynku z językiem niemieckim

Aplikuj na stanowisko

Miejsce pracy: Zabrze

Twój zakres obowiązków

  • Nawiązywanie i utrzymywanie międzynarodowych kontaktów handlowych
  • Budowanie partnerskich relacji z oddziałami spółki
  • Pomoc w codziennym funkcjonowaniu oddziałów
  • Rozwój pozytywnych i długofalowych relacji biznesowych z klientami
  • Analiza wybranych rynków zagranicznych pod kątem działalności konkurencji, oceny ryzyka i potencjału sprzedażowego
  • Analiza i identyfikacja możliwości rozszerzenia działalności na wytypowanych rynkach.
  • Negocjowanie cen i warunków współpracy z dostawcami usług i klientami, przygotowywanie ofert handlowych
  • Współudział w tworzeniu i realizacji strategii ekspansji zagranicznej firmy
  • Bieżący nadzór nad zamówieniami oddziałów zagranicznych
  • Wsparcie w zakresie przygotowywania i aktualizacji dokumentów dotyczących spółek zagranicznych, administracyjnych, marketingowych, rejestracyjnych m.in. nowych spółek
  • Przygotowywanie i wysyłka próbek oraz materiałów promocyjnych dla oddziałów i ich klientów
  • Monitorowanie przepływu płatności
  • Organizacja targów i innych wydarzeń promujących

Nasze wymagania

  • Znajomość j. niemieckiego i j. angielskiego poziom min. B2/C1
  • Preferowane wykształcenie wyższe
  • Łatwość nawiązywania kontaktów, komunikatywność i inicjatywa w działaniu
  • Zaangażowanie i otwartość na zmiany
  • dyspozycyjność i gotowość do podróży służbowych
  • zaangażowanie oraz umiejętność organizowania własnej pracy
  • zdolności komunikacyjne i umiejętność nawiązywanie relacji z partnerami handlowymi
  • determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów
  • wysoko rozwinięte zdolność do realistycznej oceny sytuacji

Mile widziane

  • Doświadczenie w zakładaniu firmy na rynku niemieckim
  • Znajomość innych języków obcych
  • znajomość dowolnego systemu ERP (Xpertis, SAP)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (mile widziane w branży medycznej)

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w międzynarodowej, rodzinnej organizacji
  • wdrożenie na stanowisko oraz pakiet szkoleń wewnętrznych
  • pracę stacjonarną w godzinach 7:30-15:30
  • korzystne warunki finansowe
  • perspektywę rozwoju w rosnącej firmie o zasięgu globalnym
  • pakiet benefitów (m.in. opieka zdrowotna LUXMED, ubezpieczenie na życie NN, karta Multisport, pikniki rodzinne, nauka języków)
  • pracę pełną wyzwań w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie