Aktualności

Pomoc dla Ukrainy

Zobacz galerię

Fundacja ZARYS sfinansowała dostawę środków medycznych dla Ukrainy. Pełen towaru TIR zawiera 27 palet ze sprzętem o wartości bliskiej 200 tys. zł. To pierwsza akcja zorganizowana przez Fundację ZARYS.

 

Akcja #ZARYSpomaga zainspirowała powstanie Fundacji ZARYS

Rozpoczęta w miniony czwartek rosyjska inwazja na Ukrainę skłoniła nas do aktywności wykraczającej poza regularne strategie biznesowe. W latach 2020 – 2021 realizowaliśmy akcję ZARYSpomaga. Jej celem była kompleksowa i nieodpłatna pomoc w wyborze sprzętu medycznego w imieniu przedsiębiorców, którzy chcieli aktywnie wspierać polskie placówki szpitalne w walce z Covid-19. Pozytywna odpowiedź ze strony polskiego biznesu skłoniła nas do ustanowienia Fundacji ZARYS. Jej pierwsza aktywność została przyspieszona tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

Tir ze sprzętem o wartości bliskiej 200 tys. zł dla Ukrainy

Fundacja ZARYS korzystając z zasobów medycznych i bazy logistycznej ZARYS International Group przygotowała ładunek zawierający: podstawowe materiały opatrunkowe, rękawice chirurgiczne i diagnostyczne, maski chirurgiczne, koce termiczne, igły iniekcyjne, strzykawki, szwy, przyrządy do infuzji, fartuchy chirurgiczne wzmocnione, uniwersalne zestawy opatrunkowe, zestawy do cewnikowania, pojemniki na odpady medyczne. Środki zostały kupione od ZARYS International Group, opłacone z budżetu Fundacji. Transport został zorganizowany przy bezpośredniej współpracy z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Towar przekroczy granicę w Dorohusku i trafi do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponuje towar na potrzeby szpitali.

 

Na Ukrainie rozpoczęły się działania wojenne. Weszliśmy w fazę gorącej otwartej walki z agresorem. Ukraińcy robią wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby chronić swoją ojczyznę. W tych trudnych czasach jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc. Serdecznie dziękujemy - Iryna Korolchuk, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.

Transporty środków medycznych dla Ukrainy

To nie koniec naszych działań. Rozpoczynamy zbiórkę na kolejne transporty. Kontakt z przedstawicielami Fundacji ZARYS poprzez stronę internetową www.fundacjazarys.pl

 

Fundacja ZARYS została powołana do życia jako kontynuacja realizowanej podczas pandemii inicjatywy #ZARYSpomaga. W najczarniejszych scenariuszach nie przewidywałam, że jej debiut zbiegnie się z atakiem Rosji na Ukrainę. Ta sytuacja określiła nasze priorytety na najbliższy czas – organizowanie dostaw produktów medycznych na Ukrainę. Wszystkich przedstawicieli świata biznesu, którzy chcą pomóc w zapewnieniu środków medycznych ofiarom działań wojennych proszę o kontakt. – Paulina Roterman, Prezes Zarządu Fundacji ZARYS 


Galeria zdjęć