Aktualności

Sprzęt medyczny Zarysu na Stadionie Narodowym

Zobacz galerię

ZARYS International Group dostarczył produkty medyczne i środki ochrony indywidualnej, do powstającego na Stadionie Narodowym szpitala polowego dla chorych na COVID-19. Dostawa jest realizowana we współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych.

Pierwszy szpital polowy

Szpital na terenie stadionu, to odpowiedź na znaczący wzrost zachorowań w ciągu ostatnich tygodni. Placówka jest przygotowywana do przyjęcia 1200 pacjentów. Początkowo na chorych z SARS-CoV-2 będzie czekać 300 łóżek, z czego 45 przeznaczonych na potrzeby intensywnej terapii. Personel medyczny będzie liczyć 250 osób.

Ta placówka budowana jest od podstaw. Dlatego koniecznym jest, aby dostarczyć jej nie tylko środki ochrony indywidualnej, ale także podstawowy sprzęt medyczny stosowany do diagnostyki i opieki nad pacjentami. Dzięki szerokości naszej oferty jesteśmy w stanie dostarczyć większość potrzebnego sprzętu jednorazowego tak, aby szpital był w pełni funkcjonalny od momentu przyjęcia pierwszego pacjenta.- powiedział Paweł Ossowski prezes Zarządu ZARYS International Group.

Pełne wyposażenie

Zdobywający, przez ponad 30 lat, doświadczenie na rynku medycznym ZARYS International Group ma w swoim portfolio asortyment, na bazie którego można w 90% wyposażyć przykładową placówkę medyczną. Skład dostawy stanowiły przede wszystkim produkty do tlenoterapii: maski tlenowe, dreny tlenowe, cewniki do podawania tlenu, a także produkty takie jak igły, rurki intubacyjne, cewniki.


Galeria zdjęć