Aktualności

8 ton sprzętu medycznego dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie

Zobacz galerię

Fundacja ZARYS wysłała kolejny tir ze środkami medycznymi dla ukraińskich szpitali. Transporty organizowane są w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

Sprzęt za 1 500 000 zł 

Za nami pierwszy etap bardzo intensywnej pracy. Od 24 lutego udało nam się wysłać 5 samochodów ciężarowych z naczepami wypełnionymi środkami medycznymi. Wartość produktów wynosiła blisko 1 500 000 zł. Transporty kierowane były do Lwowa, tam towar dzielony był przez pracowników Ministerstwa Zdrowia Ukrainy i wysyłany do miejsc docelowych – Paulina Roterman, Prezes Fundacji ZARYS.

Materiały opatrunkowe i szwy chirurgiczne

W ostatnich dniach maja do ukraińskich szpitali został wysłany tir wypełniony produktami takimi jak m.in. szwy chirurgiczne, kompresy ciepło-zimno, podkłady chłonne, strzykawki, igły iniekcyjne, cewniki, worki do zbiórki moczu, kompresy gazowe, opatrunki specjalistyczne i podstawowe, gaziki do dezynfekcji, pojemnik na odpady medyczne oraz odzież i rękawice zabezpieczająca personel medyczny: maski i fartuchy chirurgiczne, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne. W przeważającej większości to materiały opatrunkowe i szwy chirurgiczne niezbędne do zaopatrywania ran, a także produkty przeznaczone do zabezpieczenia pacjenta podczas realizacji procedur chirurgicznych.

8 ton sprzętu medycznego 

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom publicznym, które wsparły nasze działania. Dzięki Wam do Ukrainy zostało przekazanych ponad 8 ton sprzętu medycznego. Na tym etapie najtrudniejsze okazało się znalezienie firmy transportowej, która pomimo niesprzyjających warunków zdecydowałaby się zrealizować transport do miejsc znajdujących się w strefie działań wojennych  – Paulina Roterman, Prezes Fundacji ZARYS.

Dziękujemy!

Sfinansowanie kolejnego ładunku nie byłoby możliwe bez wsparcia: wielu anonimowych darczyńców, kanału Historia Realna Piotra Zychowicza, dziennikarza Marcina Mellera oraz Fundacji Górnika Zabrze. Transport został zrealizowany przez BRIGHTLOG Sp. z o.o.


Galeria zdjęć