Aktualności

ZARYS i SiDLY nawiązują współpracę

ZARYS International Group nawiązuje strategiczną współpracę z SiDLY, która jest wiodącym polskim producentem rozwiązań telemedycznych. Impulsem do zacieśnienia współpracy są zmiany właścicielskie w strukturach SiDLY. 15 lipca 2021 roku głównym udziałowcem spółki został Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS International Group.

 

Od początku

 

Po wielu miesiącach wytężonych działań związanych z obsługą i zaopatrzeniem w jednorazowy sprzęt medyczny polskich szpitali i służb walczących z koronawirusem, ZARYS rozpoczął przegląd opcji strategicznych i możliwości do rozszerzenia zakresu działalności. Efektem tego jest nawiązanie współpracy z polską firmą SiDLY.

„Telemedycyna to bez wątpienia ta część branży sprzętu medycznego, która będzie rozwijać się w bardzo dynamicznym tempie. Ponadto pandemia koronawirusa przyspieszyła wiele, rozpoczętych już procesów. Wierzymy, że nasze doświadczenie i skala prowadzonego biznesu, wraz z doskonałym produktem w postaci systemu telemedycznego i zaangażowaniem założycieli SiDLY, pozwolą uzyskać wiodącą pozycję, nie tylko w Polsce, ale też w Europie.” – powiedział Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS International Group.

 

Sidly Sp. z o.o.

 

SiDLY to założona w 2014 roku, innowacyjna, polska firma technologiczna. Jej głównym produktem jest system teleopieki oparty o autorskie urządzenie medyczne w formie opaski na nadgarstek, platformę telemedyczną oraz aplikację. Od momentu powstania zespół założycielski silnie ukierunkowuje firmę na ciągły rozwój technologii odpowiadający na potrzeby klienta. Z systemu SiDLY korzystają m.in. POZ, NZOZ i szpitale celem zdalnego monitoringu pacjenta, oraz samorządy w ramach opieki senioralnej.

 

Od momentu powstania, zespół założycielski silnie ukierunkowuje firmę na ciągły rozwój technologii odpowiadający na potrzeby klienta. Spółka otrzymała ponad 30 nagród na arenie światowej za swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze rozwoju rynku nowych technologii.

„Dla spółki jest to strategiczny krok w kierunku zwiększenia tempa skalowania. Bardzo się cieszę, że możemy rozpocząć współpracę z ugruntowaną na europejskim rynku firmą z branży medycznej, jaką jest ZARYS International Group. Istotnym aspektem jest również wspólna wizja rozwoju firmy, jak i wartościjakimi kierują się w biznesie wszystkie strony. ” – dodaje Edyta Kocyk, Prezes Zarządu SiDLY.

Współpraca zakłada wykorzystanie kanałów sprzedaży ZARYS, prowadzenie wspólnych akcji edukacyjnych, a także wsparcie w ekspansji zagranicznej poprzez wykorzystanie istniejących już struktur dystrybucyjnych ZARYS.

 

 

więcej informacji o spółce SiDLY na www.sidly.eu