Aktualności

ZARYS przekazał 100 wózków inwalidzkich dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Zobacz galerię

Przekazaliśmy nieodpłatnie 100 wózków inwalidzkich na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Wózki polskiej marki Timago będą mogły być wykorzystywane w szpitalach tymczasowych, a także przeznaczone na zabezpieczenie rezerwy strategicznej.

Producent i dostawca sprzętu medycznego

Firmy z branży medycznej zaistniały w świadomości opinii publicznej w świetle doniesień wynikających z rozwoju pandemii koronawirusa. ZARYS został zapamiętany jako producent i dostawca sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualnej dla polskiej służby zdrowia, który organizował duże loty czarterowe wielkogabarytowymi samolotami: Boeing 747 – Jumbo Jet i Antonow An-124 Rusłan.

Wyposażenie szpitala polowego i sprzęt do szczepień

Za sprawą dobrej współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych taki sprzęt jak, kombinezony ochrony biologicznej, fartuchy pełnobarierowe, maski czy rękawice diagnostyczne trafiały do polskich placówek medycznych podnosząc bezpieczeństwo kadry i pacjentów. Środki ochrony indywidualnej, to nie jedyna grupa produktowa naszym w asortymencie. W budowanym przez ponad 30 lat działalności portfolio znajduje się ponad 90% podstawowego jednorazowego sprzętu medycznego. Dzięki temu byliśmy w stanie wyposażyć pierwszy szpital polowy zlokalizowany na Stadionie Narodowym, a także zapewnić strzykawki i igły iniekcyjne niezbędne do przeprowadzenia szczepień przeciwko SARS-Cov-2.  

100 wózków inwalidzkich dla RARS

Po blisko 12 miesiącach intensywnej współpracy z RARS, ZARYS International Group zdecydowaliśmy się nieodpłatnie przekazać 100 wózków inwalidzkich wyprodukowanych przez polską firmę Timago International Group z Bielska-Białej. Wózki inwalidzkie, obok podstawowego przeznaczenia dedykowanego osobom niepełnosprawnym ruchowo, spełniają ważną funkcję w szpitalach, ośrodkach opiekuńczych, placówkach medycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych. Podnoszą komfort pacjentów, służą do transportu chorych, którzy nie mogą przemieszczać się samodzielnie. W placówkach tymczasowych lub na oddziałach przyjmujących chorych na koronawirusa, to wyposażenie niezbędne. Wózki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych zostały przekazane do jednej ze Składnic agencji skąd zostaną rozdysponowane do użytkowników końcowych.


Galeria zdjęć